Articles by Ari Venäläinen

Tieteen tori

artikkeli id 10454. Tieteen tori
Ari Venäläinen, Ilari Lehtonen, Mikko Laapas, Kimmo Ruosteenoja, Olli-Pekka Tikkanen, Heli Viiri , Veli-Pekka Ikonen, Heli Peltola. (2020). Ilmastonmuutos lisää metsätuhojen riskejä Suomessa. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli id 10454. https://doi.org/10.14214/ma.10454
  • Venäläinen, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-8429-4816 E-mail ari.venalainen@fmi.fi (email)
  • Lehtonen, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID:E-mail ilari.lehtonen@fmi.fi
  • Laapas, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID:E-mail mikko.laapas@fmi.fi
  • Ruosteenoja, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID:E-mail kimmo.ruosteenoja@fmi.fi
  • Tikkanen, Itä-Suomen yliopisto, Joensuu ORCID ID:E-mail olli-pekka.tikkanen@uef.fi
  • Viiri , UPM Metsä, Tampere ORCID ID:E-mail heli.viiri@upm.com
  • Ikonen, Itä-Suomen yliopisto, Joensuu ORCID ID:E-mail veli-pekka.ikonen@uef.fi
  • Peltola,  Itä-Suomen yliopisto, Joensuu ORCID ID:E-mail heli.peltola@uef.fi

Tutkimusseloste

artikkeli id 6564. Tutkimusseloste
Hilppa Gregow, Heli Peltola, Mikko Laapas, Seppo Saku, Ari Venäläinen. (2011). Kovien tuulten, suurten lumikuormien ja roudan esiintyminen ja vaikutukset metsien tuhoriskeihin Suomessa nyky- ja muuttuvassa ilmastossa. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2011 numero 3 artikkeli id 6564. https://doi.org/10.14214/ma.6564
  • Gregow, ORCID ID:
  • Peltola, ORCID ID:
  • Laapas, ORCID ID:
  • Saku, ORCID ID:
  • Venäläinen, ORCID ID:
artikkeli id 6395. Tutkimusseloste
Hilppa Gregow, Ari Venäläinen, Heli Peltola, Seppo Kellomäki, David Schultz. (2008). Metsien tuuli- ja lumituhoriskin ajallinen ja alueellinen vaihtelu Suomessa 1961–2000. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2008 numero 3 artikkeli id 6395. https://doi.org/10.14214/ma.6395
  • Gregow, ORCID ID:
  • Venäläinen, ORCID ID:
  • Peltola, ORCID ID:
  • Kellomäki, ORCID ID:
  • Schultz, ORCID ID:
artikkeli id 6229. Tutkimusseloste
Markku Larjavaara, Timo Kuuluvainen, Heidi Tanskanen, Ari Venäläinen. (2004). Metsäpalon syttymistodennäköisyyden ilmastosta johtuva vaihtelu. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2004 numero 3 artikkeli id 6229.
  • Larjavaara, ORCID ID:
  • Kuuluvainen, ORCID ID:
  • Tanskanen, ORCID ID:
  • Venäläinen, ORCID ID:

Rekisteröidy käyttäjäksi
Paina tätä linkkiä Metsätieteen aikakauskirjan käsikirjoituksen tarjoamis- ja seurantajärjestelmään (OJS) kirjautumiseen.
Kirjaudu sisään
Jos olet kirjautunut käyttäjäksi, kirjaudu sisään tallentaaksesi valitsemasi artikkelit myöhempää käyttöä varten.
Ilmoitukset päivityksistä
Kirjautumalla saat tiedotteet uudesta julkaisusta

Valitsemasi artikkelit