Articles by Veli-Pekka Ikonen

Tieteen tori

artikkeli id 10454. Tieteen tori
Ari Venäläinen, Ilari Lehtonen, Mikko Laapas, Kimmo Ruosteenoja, Olli-Pekka Tikkanen, Heli Viiri , Veli-Pekka Ikonen, Heli Peltola. (2020). Ilmastonmuutos lisää metsätuhojen riskejä Suomessa. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli id 10454. https://doi.org/10.14214/ma.10454
  • Venäläinen, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-8429-4816 E-mail ari.venalainen@fmi.fi (email)
  • Lehtonen, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID:E-mail ilari.lehtonen@fmi.fi
  • Laapas, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID:E-mail mikko.laapas@fmi.fi
  • Ruosteenoja, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID ID:E-mail kimmo.ruosteenoja@fmi.fi
  • Tikkanen, Itä-Suomen yliopisto, Joensuu ORCID ID:E-mail olli-pekka.tikkanen@uef.fi
  • Viiri , UPM Metsä, Tampere ORCID ID:E-mail heli.viiri@upm.com
  • Ikonen, Itä-Suomen yliopisto, Joensuu ORCID ID:E-mail veli-pekka.ikonen@uef.fi
  • Peltola,  Itä-Suomen yliopisto, Joensuu ORCID ID:E-mail heli.peltola@uef.fi

Tutkimusseloste

artikkeli id 6349. Tutkimusseloste
Tuula Nuutinen, Antti Kilpeläinen, Hannu Hirvelä, Kari Härkönen, Veli-Pekka Ikonen, Reetta Lempinen, Heli Peltola, Lars Wilhelmsson, Seppo Kellomäki. (2009). Puu- ja kuituvarat tulevaisuudessa – esimerkkinä Pohjois-Karjalan metsäkeskuksen alue. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2009 numero 4 artikkeli id 6349. https://doi.org/10.14214/ma.6349
  • Nuutinen, ORCID ID:
  • Kilpeläinen, ORCID ID:
  • Hirvelä, ORCID ID:
  • Härkönen, ORCID ID:
  • Ikonen, ORCID ID:
  • Lempinen, ORCID ID:
  • Peltola, ORCID ID:
  • Wilhelmsson, ORCID ID:
  • Kellomäki, ORCID ID:
artikkeli id 6630. Tutkimusseloste
Veli-Pekka Ikonen. (2008). Männyn kasvun ja puuaineen ominaisuuksien sekä saheiden laadun mallintaminen metsänhoitoon liittyen. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2008 numero 2 artikkeli id 6630. https://doi.org/10.14214/ma.6630
  • Ikonen, ORCID ID:
artikkeli id 6414. Tutkimusseloste
Heli Peltola, Antti Kilpeläinen, Kari Sauvala, Tommi Räisänen, Veli-Pekka Ikonen. (2007). Ensiharvennuksen ja puun metsikköaseman vaikutus männyn sädekasvuun ja puuaineen tiheyteen. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2007 numero 3 artikkeli id 6414. https://doi.org/10.14214/ma.6414
  • Peltola, ORCID ID:
  • Kilpeläinen, ORCID ID:
  • Sauvala, ORCID ID:
  • Räisänen, ORCID ID:
  • Ikonen, ORCID ID:

Rekisteröidy käyttäjäksi
Paina tätä linkkiä Metsätieteen aikakauskirjan käsikirjoituksen tarjoamis- ja seurantajärjestelmään (OJS) kirjautumiseen.
Kirjaudu sisään
Jos olet kirjautunut käyttäjäksi, kirjaudu sisään tallentaaksesi valitsemasi artikkelit myöhempää käyttöä varten.
Ilmoitukset päivityksistä
Kirjautumalla saat tiedotteet uudesta julkaisusta

Valitsemasi artikkelit