Articles by Timo Pitkänen

Tieteen tori

Metsätieto ja sähköiset palvelut

artikkeli id 10260. Tieteen tori – Metsätieto ja sähköiset palvelut
Laura Sirro, Lauri Häme, Timo P. Pitkänen, Aki Hostikka, Markus Törmä, Tuomas Häme, Annika Kangas, Yrjö Rauste, Rosanna Huotari, Joni Norppa. (2019). Metsävaratiedon ajantasaistus – satelliittikuviin perustuva muutostulkinta. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2019 artikkeli id 10260. https://doi.org/10.14214/ma.10260
  • Sirro, Teknologian tutkimuskeskus VTT Oy, Espoo ORCID ID:E-mail laura.sirro@vtt.fi (email)
  • Häme, Satellio Oy (Terramonitor), Helsinki ORCID ID:E-mail lauri.hame@terramonitor.com
  • Pitkänen, Luonnonvarakeskus, Biotalous ja ympäristö, Helsinki ORCID ID:E-mail timo.p.pitkanen@luke.fi
  • Hostikka, Suomen metsäkeskus, Tarkastukset ja valvonta, Lahti ORCID ID:E-mail aki.hostikka@metsakeskus.fi
  • Törmä, Suomen ympäristökeskus, Geoinformatiikkatutkimus, Helsinki ORCID ID:E-mail markus.torma@ymparisto.fi
  • Häme, Teknologian tutkimuskeskus VTT Oy, Espoo ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-1446-010X E-mail tuomas.hame@vtt.fi
  • Kangas, Luonnonvarakeskus, Biotalous ja ympäristö, Joensuu ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-8637-5668 E-mail annika.kangas@luke.fi
  • Rauste, Teknologian tutkimuskeskus VTT Oy, Espoo ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-5035-8228 E-mail yrjo.rauste@vtt.fi
  • Huotari, Satellio Oy (Terramonitor), Helsinki ORCID ID:E-mail rosanna.huotari@satellio.com
  • Norppa, Satellio Oy (Terramonitor), Helsinki ORCID ID:E-mail joni.norppa@satellio.com

Tutkimusseloste

artikkeli id 7792. Tutkimusseloste
Sakari Tuominen, Timo Pitkänen, Andras Balazs, Annika Kangas. (2017). Monilähteisen valtakunnan metsien inventoinnin kehittäminen 3D-ilmakuva-aineiston avulla. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2017 artikkeli id 7792. https://doi.org/10.14214/ma.7792
  • Tuominen, Luonnonvarakeskus (Luke), Talous- ja yhteiskunta, Helsinki ORCID ID:E-mail sakari.tuominen@luke.fi (email)
  • Pitkänen, Luonnonvarakeskus (Luke), Talous- ja yhteiskunta, Helsinki ORCID ID:E-mail timo.p.pitkanen@luke.fi
  • Balazs, Luonnonvarakeskus (Luke), Talous- ja yhteiskunta, Helsinki ORCID ID:E-mail andras.balazs@luke.fi
  • Kangas, Luonnonvarakeskus (Luke), Talous- ja yhteiskunta, Joensuu ORCID ID:E-mail annika.kangas@luke.fi

Rekisteröidy käyttäjäksi
Paina tätä linkkiä Metsätieteen aikakauskirjan käsikirjoituksen tarjoamis- ja seurantajärjestelmään (OJS) kirjautumiseen.
Kirjaudu sisään
Jos olet kirjautunut käyttäjäksi, kirjaudu sisään tallentaaksesi valitsemasi artikkelit myöhempää käyttöä varten.
Ilmoitukset päivityksistä
Kirjautumalla saat tiedotteet uudesta julkaisusta

Valitsemasi artikkelit