Articles by Ekaterina Shorohova

Tieteen tori

Fennoskandian talousmetsien monimuotoisuuden turvaamisen keinot

artikkeli id 10541. Tieteen tori – Fennoskandian talousmetsien monimuotoisuuden turvaamisen keinot
Petri Keto-Tokoi, Matti Koivula, Timo Kuuluvainen, Henrik Lindberg, Pekka Punttila, Ekaterina Shorohova, Ilkka Vanha-Majamaa. (2021). Säästöpuumetsätaloudella monimuotoisuutta talousmetsiin. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2021 artikkeli id 10541. https://doi.org/10.14214/ma.10541
  • Keto-Tokoi, Tampereen ammattikorkeakoulu (TAMK), Metsätalous, Tampere ORCID ID:E-mail petri.keto-tokoi@tuni.fi (email)
  • Koivula, Luonnonvarakeskus (Luke), Luonnonvarat, Helsinki ORCID ID:E-mail matti.koivula@luke.fi
  • Kuuluvainen, Helsingin yliopisto (HY), Metsien ekologia ja käyttö, Helsinki ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-9085-5584 E-mail timo.kuuluvainen@helsinki.fi
  • Lindberg, Hämeen ammattikorkeakoulu (HAMK), Metsätalous, Hämeenlinna ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-9045-2673 E-mail henrik.lindberg@hamk.fi
  • Punttila, Suomen ympäristökeskus (SYKE), Biodiversiteettikeskus, Helsinki ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-0076-9499 E-mail pekka.punttila@syke.fi
  • Shorohova, Luonnonvarakeskus (Luke), Luonnonvarat, Helsinki ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-8238-927X E-mail ekaterina.shorokhova@luke.fi
  • Vanha-Majamaa, Luonnonvarakeskus (Luke), Luonnonvarat, Helsinki ORCID ID:E-mail ilkka.vanha-majamaa@luke.fi

Rekisteröidy käyttäjäksi
Paina tätä linkkiä Metsätieteen aikakauskirjan käsikirjoituksen tarjoamis- ja seurantajärjestelmään (OJS) kirjautumiseen.
Kirjaudu sisään
Jos olet kirjautunut käyttäjäksi, kirjaudu sisään tallentaaksesi valitsemasi artikkelit myöhempää käyttöä varten.
Ilmoitukset päivityksistä
Kirjautumalla saat tiedotteet uudesta julkaisusta

Valitsemasi artikkelit