Viimeisin julkaistu artikkeli: 29.12.2022, id 10774 ja
pääkirjoitus id 10797

Artikkelit kirjoittajalta Olli-Pekka Tikkanen

Tieteen tori

artikkeli 10454, Tieteen tori
Ari Venäläinen, Ilari Lehtonen, Mikko Laapas, Kimmo Ruosteenoja, Olli-Pekka Tikkanen, Heli Viiri , Veli-Pekka Ikonen, Heli Peltola. (2020). Ilmastonmuutos lisää metsätuhojen riskejä Suomessa. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli 10454. https://doi.org/10.14214/ma.10454
Kokoteksti HTML | Artikkeli PDF-muodossa | Tekijät
  • Venäläinen, Ilmatieteen laitos, Helsinki ORCID https://orcid.org/0000-0001-8429-4816 Sähköposti: ari.venalainen@fmi.fi (sähköposti)
  • Lehtonen, Ilmatieteen laitos, Helsinki Sähköposti: ilari.lehtonen@fmi.fi
  • Laapas, Ilmatieteen laitos, Helsinki Sähköposti: mikko.laapas@fmi.fi
  • Ruosteenoja, Ilmatieteen laitos, Helsinki Sähköposti: kimmo.ruosteenoja@fmi.fi
  • Tikkanen, Itä-Suomen yliopisto, Joensuu Sähköposti: olli-pekka.tikkanen@uef.fi
  • Viiri , UPM Metsä, Tampere Sähköposti: heli.viiri@upm.com
  • Ikonen, Itä-Suomen yliopisto, Joensuu Sähköposti: veli-pekka.ikonen@uef.fi
  • Peltola,  Itä-Suomen yliopisto, Joensuu Sähköposti: heli.peltola@uef.fi

Tutkimusseloste

artikkeli 10311, Tutkimusseloste
Markus Melin, Heli Viiri, Olli-Pekka Tikkanen, Riku Elfving, Seppo Neuvonen. (2020). Havununnan esiintyminen ja runsaus Suomessa – vuonna 2019 toteutettuun feromoniseurantaan perustuen. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2020 artikkeli 10311. https://doi.org/10.14214/ma.10311
Kokoteksti HTML | Artikkeli PDF-muodossa | Tekijät
  • Melin, Luonnonvarakeskus, Yliopistokatu 6b, 80100 Joensuu Sähköposti: markus.melin@luke.fi (sähköposti)
  • Viiri, Luonnonvarakeskus, Yliopistokatu 6b, 80100 Joensuu; UPM-Kymmene Oyj, UPM Forest, Åkerlundinkatu 11 B, 33100 Tampere Sähköposti: heli.viiri@upm.com
  • Tikkanen, Itä-Suomen yliopisto, Metsätieteiden osasto, Yliopistokatu 6, 80100 Joensuu Sähköposti: olli-pekka.tikkanen@uef.fi
  • Elfving, Luonnonvarakeskus, Yliopistokatu 6b, 80100 Joensuu; Oulun yliopisto, Biologian laitos, Pentti Kaiteran katu 1, 90014 Oulu Sähköposti: riku.elfving@gmail.com
  • Neuvonen, Turun yliopisto, Biodiversiteettiyksikkö, Kevon tutkimuslaitos, 20014 Turku Sähköposti: seppo.neuvonen@utu.fi
artikkeli 6933, Tutkimusseloste
Olli-Pekka Tikkanen, Irina A. Chernyakova. (2015). Asutushistorian vaikutus Vodlajärven kansallispuiston nykyiseen metsämaisemaan Luoteis-Venäjällä. Metsätieteen aikakauskirja vuosikerta 2015 numero 3 artikkeli 6933. https://doi.org/10.14214/ma.6933
Näytä lisätiedot | Artikkeli PDF-muodossa | Tekijät
  • Tikkanen, Sähköposti: ei.tietoa@metsatiede.org (sähköposti)
  • Chernyakova, Sähköposti: ei.tietoa@metsatiede.org

Rekisteröidy
Click this link to register to Metsätieteen aikakauskirja.
Kirjaudu sisään
Jos olet rekisteröitynyt käyttäjä, kirjaudu sisään tallentaaksesi valitsemasi artikkelit myöhempää käyttöä varten.
Ilmoitukset päivityksistä
Kirjautumalla saat tiedotteet uudesta julkaisusta
Valitsemasi artikkelit